logo

Kotły dwufunkcyjne

logo
Kotły dwufunkcyjne

Kotły mogą być jedno lub dwufunkcyjne. Oznacza to, że mogą tylko ogrzewać wodę do centralnego ogrzewania lub także ogrzewać wodę użytkową. Wodę taką można uzyskać na dwa sposoby. Jeden to podgrzewanie wody w sposób przepływowy w kotle dwufunkcyjnym, a drugi to uzyskanie wody z zasobnika, w którym jest przechowywana po ogrzaniu w kotle jednofunkcyjnym.

kotły co

Foto: www.ogrzewanie24.eu

Kotły dwufunkcyjne to najczęściej kotły wiszące, które…

Kotły dwufunkcyjne to najczęściej kotły wiszące, które podgrzewają wodę użytkową w systemie przepływowym. Latem podstawową funkcją jest ogrzewanie wody użytkowej, lecz zimą ogrzewanie wody do c. o. W momencie, gdy kotły ogrzewają wodę do c. o. i odkręci się kran w wodą ciepłą, kotły przestawiają się na ogrzewanie wody użytkowej, tak długo jak się z niej korzysta. Następnie wraca do ogrzewania wody do c.

kotły sas

Foto: www.instalprof.pl

o. Zaletą tych kotłów jest niska cena i łatwa instalacja. Nie potrzebujemy miejsca na magazynowanie wody do ogrzewania, gdyż jest c. w. u. jest ogrzewana na bieżąco. Wady, jakie posiadają te kotły to przede wszystkim uruchamianie się kotłów po każdym odkręceniu kurków z ciepłą wodą. Potrzeba także czasu na ogrzanie wody i przez jakiś czas płynie zimna. Nawet minimalny pobór ciepłej wody powoduje uruchomienie kotła, a jego moc musi być wyższa niż kotła jednofunkcyjnego do tej samej instalacji.

Oznacza to, że kocioł zazwyczaj pracuje ze sprawnością dużo niższą od nominalnej.

Więcej o kotły sas dowiesz się ze strony 2heat.pl

Mistrzowie

www.mistrzowie.org

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

logo
Zaprojektował Elegant Themes